Łazienka we współczesnym domu musi oczywiście pełnić swe funkcje użytkowe bez zarzutu, ale liczy się także efekt estetyczny. Dlatego coraz częściej zamiast tradycyjnych kompaktów wybierany jest stelaż podtynkowy z podwieszaną miską ceramiczną. Co należy wiedzieć o tego typu konstrukcji?Jaki jej rodzaj wybrać?

Jaki rodzaj stelaża podtynkowego wybrać?

podtynkowy stelaż łazienkowyNa rynku mamy dostępny stelaż podtynkowy do zabudowy suchej i mokrej. Znacznie lepiej spełniają swoje zadanie stelaże do zabudowy suchej, ponieważ są stworzone z profili stalowych o dużej wytrzymałości. Ich obciążenie może wynosić nawet 300 kg. Tym samym znika podstawowa obawa, że zawieszona miska po prostu się urwie. Nie ma takiej możliwości, jeżeli stelaż jest wystarczająco mocny. Dlatego nie wolno w tym wypadku oszczędzać. Należy wybrać wiodącą na rynku firmę, mającą zaufanie wśród klientów. Stelaż do zabudowy suchej zabudowuje się płytą gipsowo- kartonową, zaś następnie płytkuje. Wygląda to estetycznie i elegancko.

Dla ceniących czystość

Zabudowa podtynkowa wraz z misą jest przeznaczona dla osób, które mają naprawdę wysokie wymagania w kwestii higieny w łazience. Częstą bolączką w przypadku posiadania kompaktu osadzonego na podłodze jest to, że nie da się dookoła sedesu utrzymać idealnej czystości przez cały czas. Podwieszana misa sprawia, że sprząta się szybko i łatwo, a co najważniejsze dokładnie. Co więcej, duży wybór kształtów i form pozwala na stworzenie łazienki zgodnej z indywidualnymi preferencjami estetycznymi. Oczywiście stelaż do zabudowy to większy koszt niż zwykły sedes, jednakże nieraz można trafić w sieci lub sklepach stacjonarnych na ciekawe promocje.

Kategorie: Akcesoria