Środki do dezynfekcji, niegdyś używane głównie w supermarketach czy galeriach handlowych, obecnie, za sprawą pandemii, weszły do powszechnego użytku. Dzięki temu, że zabijają wszelkie drobnoustroje, stosowane są w celu zmniejszenia ryzyka zarażenia.

Środki do dezynfekcji – charakterystyka ogólna

W zależności od rodzaju, preparaty do dezynfekcji mogą niszczyć wirusy, bakterie lub grzyby. Środki do dezynfekcji dzielą się na trzy kategorie: środki do dezynfekcji rąk, ubrań oraz powierzchni. Te pierwsze, są wspaniałą alternatywą dla standardowego mycia za pomocą mydła i wody. Preparat do dezynfekcji nie potrzebuje spłukiwania – wystarczy go rozprowadzić po dłoniach i poczekać aż wyschną. Z kolei, środki do dezynfekcji ubrań stosowane są rzadziej wśród pojedynczych osób, a kojarzone głównie ze sklepami odzieżowymi. Dają one gwarancję bezpieczeństwa oraz minimalizują ryzyko potencjalnego zakażenia. 

Profesjonalne środki do dezynfekcji powierzchni

Środki do dezynfekcji powierzchni są ogólnodostępne i można je zakupić w praktycznie każdym sklepie. Jednak, chcąc sięgnąć po te bardziej profesjonalne, należy udać się do specjalnego punktu lub po prostu zamówić na stronie internetowej. Rynek oferuje wiele środków do dezynfekcji powierzchni, jednak wiele z nich nie spełnia oczekiwań klienta. Zatem, które preparaty są warte uwagi? Firma Clovin oferuje linię najwyższej jakości preparatów Dr. Prakti. Jak sama nazwa wskazuje, są one bardzo praktyczne i skuteczne.

Kategorie: Akcesoria