meble łazienkowe 2Nawet gdy nie spędzamy wiele czasu w łazience i tak w tym miejscu przydadzą się dobre meble, w których schowamy podstawowe przedmioty jak ręczniki, kosmetyki na zapas czy nawet pościel. Zawsze warto też mieć lustro z podświetleniem nad umywalką. Jednak jak wybrać odpowiednie umeblowanie?

Przede wszystkim meble łazienkowe nie mogą przytłaczać swoimi rozmiarami. Nawet gdy łazienka jest duża i można sobie pozwolić na kilka szaf nie warto zagracać tego pomieszczenia. W standardowych zestawach mamy dwie szafy słupki, szafkę pod umywalkę i ewentualnie szafkę z lustrem nad umywalkę. Taki zestaw wystarczy każdemu, nawet rodzinie z dziećmi. Kiedy łazienka jest miniaturowa warto wykorzystać przestrzeń pod umywalką, nad nią oraz nad pralką. Tam też z powodzeniem można zawiesić szafki na ręczniki czy schować środki czystości pod umywalką.

Meble do łazienki powinny być też wykonane z dobrej jakości materiałów. Zwykła płyta – sklejka nie podoła parze wodnej pojawiającej się codziennie w łazience. Do tego cienkie płyty nie udźwignął półek z kilkoma litrami środków czystości i po jakimś czasie coś się skrzywi. Poza tym warto zwrócić uwagę na to czy gotowe zestawy mebli mają wymiary odpowiednie do naszej łazienki, a jeśli nie to czy można je rozkompletować lub zamówić pod wymiar.

Kategorie: Akcesoria