Obecnie bardzo modny styl industrialny, jeśli chodzi o wyposażenie wnętrz, jest bardzo efektowny i oryginalny. Łazienka utrzymana w tym nurcie bez wątpienia będzie prawdziwą ozdobą domu i będzie miała swój wyjątkowy, indywidualny charakter.

Skąd się wziął industrializm?

bogate wyposażenie łazienkiW Stanach Zjednoczonych, w czasach kryzysu przemysłowego, wiele zamkniętych fabryk przerabiano na mieszkania. Były to naprawdę interesujące wnętrza, pełne betonu i stali, z metalowymi lampami pod sufitem i szklanymi oknami na pół ściany. Kiedy zaczęto doceniać wyjątkowość wnętrz tego typu, styl industrialny stał się bardzo modny.

Wyposażenie łazienek w fabrycznym stylu

Jeśli chodzi o styl industrialny, bardzo modnymi materiałami są szkło, beton, cegła i metal. Łazienka taka powinna przypominać wnętrze fabryki, surowe i przemysłowe. Prostota jest główną zaletą tego nurtu.

Ciekawe wyposażenie łazienek w stylu industrialnym można spotkać na targach staroci, gdzie za grosze można kupić metalowe szafki, przemysłowe lampy czy stare żeliwne krany.

Dobrym pomysłem w łazience industrialnej będzie wykonanie jednej ściany z surowej, czerwonej cegły. Z pewnością doda to wnętrzu charakteru i oryginalności. Jeśli chodzi o ten trend, nie ma w nim miejsca na tanie ozdobniki i gadżety. W roli dekoracji sprawdzą się zawieszone na ścianach plakaty, proste metalowe dekoracje czy akcesoria do łazienki.

Warto docenić potencjał, jaki niesie ze sobą styl industrialny i wykorzystać go przy wyposażeniu łazienki w swoim domu.

Kategorie: Akcesoria