Plakat jest jedną z form grafiki użytkowej. Może pełnić funkcję informacyjną, ale ze względu na bogactwo kształtów, wzorów i kolorów jest również elementem dekoracyjnym. Stanowi niebanalną ozdobę wnętrz mieszkalnych, nadając im spersonalizowany charakter. Dobrym pomysłem jest umieszczenie wielobarwnego plakatu w łazience, gdzie przy standardowym wyposażeniu wprowadza efektowny akcent kolorystyczny.

Działanie energetyzujące

Przy dominacji białego koloru ścian i urządzeń sanitarnych, plakaty do łazienki w intensywnej barwie czerwonej w połączeniu z pomarańczową i żółtą działają pobudzająco. To dobry efekt na początek dnia. Widok rozwiniętych kielichów kwiatów lub krajobrazu z wszystkimi kolorami jesieni, wprowadzi domowników w pogodny nastrój. Plakaty do łazienki przedstawiające soczystą zieleń roślin z zastygłymi na ich powierzchni kroplami rosy działają orzeźwiająco. Do wnętrza łazienki odpowiednie są też plakaty z motywami wody przedstawiające:

  • fale oceanu,
  • morskie głębiny,
  • wodospady,
  • kaskady,
  • błękitne krople.

Plakaty z napisami

Formuła plakatu uwzględnia liternictwo jako dodatkowy środek wyrazu. Plakaty do łazienki bywają uzupełnione tekstami relaksującymi lub zabawnymi w swojej treści (duży wybór plakatów znajdziesz pod linkiem: https://www.galeriaplakatu.com/plakaty-do-lazienki). Dzieciom mogą przypominać o dokładnym myciu rąk i zębów, a dorosłym przekazywać żartobliwe maksymy życiowe lub aforyzmy na dobry dzień. Wymyślono nawet plakaty do łazienki z wydrukowanymi zasadami zachowania porządku w tym pomieszczeniu.

Estetyczne i praktyczne

Ponieważ pomieszczenia kąpielowe narażone są na stały kontakt z wilgocią, plakaty do łazienki pokryte są folią wodoodporną. Zalaminowane i oprawione w ramę nie ulegają zniszczeniu pod wpływem parującej wody. Tak zabezpieczone grafiki są uniwersalną dekoracją, która przetrwa przez długi czas.

Kategorie: Akcesoria