Wiele osób robiąc remont łazienki zastanawia się po jakie wyposażenie sięgnąć. W zakresie płytek i przyozdobienia ścian coraz częściej sięga się po mozaiki ceramiczne. Dlaczego tak wiele osób je pokochało łącznie z projektantami wnętrz? Są niezwykle oryginalnym elementem, który nada akcentu każdej łazience. 

Mozaika ceramiczna i jej zastosowanie

Mozaikę ceramiczną można zastosować tak naprawdę nie tylko w łazience, ale w każdym pomieszczeniu. Również są częstym elementem w kuchni i salonach. Ze względu na swój wygląd te małe kolorowe kwadraciki pozwolą na przełamanie bieli we wnętrzu. Dzięki nim przestrzeń nie będzie tylko nowoczesna, ale także ponadczasowa, ponieważ od wielu lat nadal jest w trendach. Dodatkowo niektórzy robią różne obiekty na ścianie jak kwiaty za pomocą mozaiki ceramicznej, co jest ciekawym pomysłem i może być inspiracją dla niektórych. 

mozaika ceramiczna

Dostępne mozaiki ceramiczne na rynku

Mozaika ceramiczna jest dostępna na ekspercilazienek.pl, w wielu kształtach i kolorach, co jest ogromnym atutem.

Najczęściej spotyka się ją w formie:

  • kwadracików
  • trójkątów
  • heksagonu
  • rombów
  • rybich łusek
  • okręgu

W sklepach mozaika ceramiczna jest oferowana w oryginalnych kształtach, więc sprawdzą się dla tych co uwielbiają inne, mniej spotykane rzeczy. Szeroki wybór pozwala na udekorowanie łazienki w wymarzonym stylu. 

Formy udekorowania łazienki za pomocą mozaiki ceramicznej

Mozaika ceramiczna w ciekawym kolorze w jasnych, białych łazienkach nada charakteru i akcentu pomieszczeniu. Dobrym wyborem będzie po sięgniecie po niebieski lub szary kolor, aby wnętrze było nowoczesne i gustowne. W jasnych kuchniach ciemna mozaika ceramiczna to klucz do świetnego wyglądu. Taki kontrast będzie dobrze się prezentował. Warto zadbać o ciekawy kształt mozaiki. Najbardziej cieszącym się popularnością jest heksagon, który zagościł już w wielu domach.

Kategorie: Płytki