Łazienka musi być praktyczna, ale również stylowa. Powinniśmy chętnie spędzać z niej czas – budzić się do życia oraz kończyć dzień. Jak urządzić łazienkę, aby była praktyczna, ale również wyglądała efektownie?

Musi być przestronnie

Jeżeli jesteśmy posiadaczami łazienki bez okien, najważniejsze będzie to, aby uzyskać wrażenie większej przestronności oraz czystości. W tym wypadku wszystkie ciemne płytki czy mozaiki szklane kategorycznie odpadają. Lepiej stawiać w tym wypadku na jasne, stonowane barwy, które nie tylko prezentują się bardzo stylowo, elegancko, ale co ważniejsze optycznie powiększają przestrzeń.

Jakie płytki łazienkowe wybrać? A może mozaika szklana?

Obecnie najpopularniejsze w dalszym ciągu są płytki ceramiczne, choć mozaika szklana również pojawia się w aranżacjach polskich łazienek. Najważniejsze jest to, aby nie dzielić ścian oraz podłogi za pomocą fug w innym kolorze. Należy stawiać na jasne barwy, mozaika szklana może się przydać, jako element dekoracyjny, co ciekawe można stworzyć dzięki niej bardzo ciekawą i oryginalną aranżację. Nie jest prawdą, że duże płytki nie sprawdza się w małej łazience, można je ułożyć, ale właśnie pod warunkiem, że nie będą dzielone fugą w innym kolorze.

Meble do łazienki

Meble do łazienki muszą być stylowe, odporne na wilgoć i co bardzo istotne pojemne. Ponieważ w tym miejscu trzymamy mnóstwo kosmetyków, detergentów, proszków do prania, płynów do płukania, trzeba zadbać o to, aby wszystkie te rzeczy miały swoje miejsce. Im mniej kosmetyków ustawionych na wierzchu, tym lepiej, bo łazienka będzie wydawać się czystsza.

Dodatki

Ważnym elementem są również dodatki do łazienki, to one tak naprawdę tworzą aranżację, dopełniają ją i dodają wnętrzu odpowiedniego charakteru. Oczywiście z dodatkami bardzo łatwo można przesadzić, także należy dobierać je bardzo ostrożnie.

Kategorie: Płytki