Wciąż zyskująca na popularności, stosunkowa nowość na rynku detergentów do prania. Wśród ich największych zalet wymienia się oszczędność czasu, miejsca oraz wygodę i łatwość w użytkowaniu. Nowoczesne kapsułki do prania zawierają proszek i płyn do płukania, a niekiedy również odplamiacz w jednym. Takie rozwiązanie przekonuje coraz więcej użytkowników. Jak więc wybrać odpowiednią markę? Co trzeba wiedzieć przed ich zakupem?

Czym kierować się przy wyborze kapsułek do prania?

kapsułki do prania

Dla większości użytkowników będzie liczyła się przede wszystkim wielofunkcyjność. To dzięki niej zaoszczędza się czas oraz miejsce zyskane dzięki zamianie kilku słusznych rozmiarów opakowań na jedno mniejsze. Produkt uniwersalny, przeznaczony zarówno dla tkanin białych jak i kolorowych proponuje między innymi Purox oraz Dr. Prakti. Dla niektórych z nas będzie liczyła się dostępność produktów o dodatkowych cechach, kierowanych potrzebami skórnymi dorosłych i najmłodszych domowników. W takim przypadku sprawdzi się produkt dostosowany do skóry wrażliwej i problematycznej. Dysponuje nim marka Clever, proponując trzykomorowe kapsułki hipoalergiczne Clever NeutroPlus.

Co należy wiedzieć przed użyciem?

Każdy produkt posiada instrukcje użytkowanie, dzięki którym wybrane przez nas kapsułki do prania będą mogły jak najlepiej spełnić swoje zadanie. Aby cieszyć się świeżym, czystym i pachnącym praniem, trzeba pamiętać o: 

  • Dokładnym stosowaniu się do instrukcji zawartej na opakowaniu. 
  • Wybraniu odpowiedniej temperatury pranie dla wybranych przez siebie kapsułek.
  • Używaniu jednej kapsułki do jednego prania.
  • Kapsułki rozpuszczają się w wodzie. Nie należy ich więc dotykać mokrymi rękami. 

Producenci zadbali o różnorodność i dostępność produktów odpowiadających oczekiwaniom klientów. Przy doborze odpowiedniego dla naszych potrzeb oraz zachowaniu kilku podstawowych zasad, każdy z nas może cieszyć się łatwością, szybkością i efektywnością codziennego prania.

Kategorie: Chemia