Białe rzeczy nierzadko wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Gdy używa się nieprawidłowych proszków do prania, można spotkać się z tym, że takie ubrania tracą swój naturalny kolor, stają się szare i nieatrakcyjne. Żeby można było dłużej cieszyć się obecnością białych rzeczy w domu, konieczny okaże się proszek do białego, najlepiej taki, który jest skuteczny, ale delikatny dla tkanin.

W jaki sposób wybierać proszek do białego?

proszek do białego

 Specjalna odpowiednio dobrana do tkaniny formuła proszku pozwala na usunięcie z materiału wszelkich zanieczyszczeń, bez zmartwień o to, że rzeczy uszkodzą się w pralce. Prawidłowo dobrany proszek do białego okaże się skuteczny zarówno do prania ręcznego, jak i w pralce. Przykładem takiego produktu może być proszek Clever, został on stworzony ze składników bezpiecznych, opieka się na kilku enzymach, dzięki temu czyszczenie odbywa się wielotorowo. Dobry preparat do prania nie powinien zawierać:

  • fosforanów,
  • fosfonianów,
  • zeolitów.

Skuteczność prania białych rzeczy za niewielką cenę

 Żeby móc zachować czystość białych tkanin, niejednokrotnie sięga się po drastyczne, niszczące materiały rozwiązania. Bezpieczniej dla gospodarstwa domowego, jak i dla planety jest kupić taki proszek do białego, który jest środkiem nie tylko wydajnym, ekonomicznym, ale także nietoksycznym. Odpowiedni produkt to też szansa na to, że pralka na dłużej pozostanie w dobrym stanie, będzie mogła być w użyteczna w domowej łazience.

Kategorie: Chemia