Zmywarka nie może być wypełniona detergentem do mycia naczyń, aby usunąć cały tłuszcz. Istotne jest, aby wybrać specjalistyczny środek czyszczący do tego urządzenia, który nie tylko dokładnie umyje naczynia, ale także zapewni ich prawidłowe działanie. Oto spojrzenie na to, jakie detergenty są dostępne i na co należy zwracać uwagę przy ich wyborze.

Czego należy używać w zmywarce do naczyń

Detergent

tabletki do zmywarki

Rozpuszcza tłuszcz i brud, a przy tym jest niedrogi. Musi być dobrej jakości, aby można było myć naczynia tam, gdzie woda jest ograniczona. Kolejnym wymogiem jest to, że musi się dobrze spłukiwać, aby nie pozostawiać smug na naczyniach.

Nabłyszczacz

 Jego stosowanie jest również obowiązkowe, ponieważ nabłyszczacz :

  •  usuwa resztki detergentu;
  • przyspiesza wysychanie naczyń i nadaje im połysk;
  • usuwa smugi i zacieki.

Tabletki

Jest to najwygodniejsza forma wydania. Jedna tabletka zawiera detergent, nabłyszczacz i sól. To znaczy, że nic więcej nie trzeba dodawać. Tabletka składa się z kilku warstw, które są rozpuszczane jedna po drugiej. Najważniejsze jest, aby upewnić się, że rozpuszcza się on zgodnie z cyklem prania.

Tabletki do zmywarki mogą być również 5 w 1, co oznacza, że nadadzą Twoim naczyniom lśniące wykończenie i ochronią samo urządzenie przed kamieniem. Dostępne są również produkty do usuwania szczególnie silnych zabrudzeń.

Sól do zmywarki

Sól przywraca zapas sodu w wymienniku jonowym zmywarki i zmiękcza twardą wodę. Zapobiega to osadzaniu się kamienia, który prędzej czy później może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia. Sól nadaje również naczyniom połysk, wzmacnia działanie detergentu i pomaga kontrolować tłuszcz.

Kategorie: Chemia