Położenie płytek dla fachowca nie jest jakąś skomplikowaną sprawą. Dobry, rzetelny, profesjonalny glazurnik na pewno zrobi to szybko i dokładnie.

Jednak chcąc samemu położyć płytki, należy pamiętać o kilku istotnych sprawach Wybierając płytki musimy pamiętać o ich przeznaczeniu. Np. te, które mają być położone na balkonie, muszą być mrozoodporne i trwałe.

Przygotowanie podłoża

Podłoże powinno być czyste, bez tłuszczu, kurzu, czy starych malarskich powłok. Zawsze przed przyklejeniem płytek powierzchnia powinna być też zagruntowana w celu zwiększenia przyczepności i likwidacji zapylenia. Stare powierzchnie farb i szpachli należy zawsze usunąć.

Wybór kleju

Wybierając kleje do płytek na Budujmy.pl z wielu tego typu produktów możemy wybrać np. już gotowe masy, które bez żadnego rozrabiania kładziemy bezpośrednio na powierzchnię. Są kleje żelowe, zaprawy wyrównująco- klejące, kleje elastyczne, specjalne mrozoodporne, uniwersalne zaprawy klejące, wielofunkcyjne gotowe kleje do płytek, czy bardzo popularne ostatnio szybkowiążące, elastyczne zaprawy klejące.

Przeznaczenie

Wybór oczywiście należy do każdego z nas, przy czym zawsze trzeba przyjrzeć się cenie, ilości i jakości kleju w opakowaniu.Jednak najważniejszą sprawą jest jego przeznaczenie. Inny klej potrzebny jest np. na płytki, które położymy w basenie, a inny na płytki w naszej łazience. Ten drugi może być uniwersalnym, lecz na pewno wodoodpornym.

Kategorie: Płytki