Łazienka jest takim pomieszczeniem w domu, w którym zazwyczaj decydujemy się na położenie glazury – zarówno na podłodze jak i na ścianach. Wiąże się to z praktycznymi aspektami użytkowania tej przestrzeni na co dzień – glazurę łatwo jest utrzymać w czystości, a dodatkowo jest odporna na działanie wilgoci. Przeglądając katalogi propozycji wykończenia łazienek zauważymy, że bardzo często w łazienkach możemy też spotkać klasyczne, ponadczasowe drewno, na przykład w postaci płytek drewnopodobnych.

Płytki drewnopodobne – zarówno na ścianę jak i na podłogę

Tego rodzaju płytki stanowią wdzięczny temat dla każdego, kto aranżuje wnętrze gdyż zazwyczaj dobrze komponują się ze wszystkimi innymi kolorami, a także z niektórymi wzorami. Będą więc stanowić doskonałą bazę kompozycyjną, która może znaleźć się zarówno na podłodze jak i na ścianie. Drewno ma też taką swoją zaletę, że dodaje każdej przestrzeni przytulności i ociepla wnętrze. Można więc wykorzystać takie płytki w momencie, kiedy chcemy stworzyć coś nowoczesnego, ale jednocześnie zależy nam też na tym, aby to była przestrzeń, w której będziemy się dobrze czuli.

Piękno, ale i wytrzymałość

Płytki drewnopodobne Banyo znajdziemy bezpośrednio u producentów, a także w marketach budowlanych i salonach łazienek. Tego rodzaju płytki można zakupić w różnych formatach, w zależności od koncepcji wnętrza – mogą one swoim formatem przypominać klasyczne płytki łazienkowe, a mogą być też długie i wąskie tak, aby bardziej przypominały klasyczne panele podłogowe. Przy zastosowaniu tego drugiego rodzaju płytek bardzo często na pierwszy rzut oka trudno odróżnić, czy na podłodze znajduje się glazura czy naturalne drewno i bardzo często właśnie o taki efekt końcowy nam chodzi. A ponieważ łazienka jest często uczęszczanym przez domowników miejscem, warto też zwrócić uwagę na odpowiednią klasę ścieralności tych płytek po to, aby były wytrzymałe.

Kategorie: Płytki