Łazienka – szczególnie niewielka – to pomieszczenie, w którym bardzo trudno znaleźć miejsce, w którym mogłaby stanąć półka na kosmetyki, środki piorące i wszelkie inne rzeczy, które są w łazience niezbędne. W wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest półka narożna łazienkowa. Oczywiście w małej łazience lepiej postawić na półkę wiszącą niż stojącą.

Narożna półka łazienkowa metalowa to dobry wybór

Półki narożne do łazienki ze sklepu Bokono są wykonywane z różnych materiałów. Dostępne są między innymi plastikowe czy też rattanowe. Warto jednak pamiętać, że półka ma nie tylko spełniać swoją rolę, ale i zdobić to pomieszczenie. Plastikowa z pewnością nie będzie ozdobą. Stan rattanowej – na skutek wilgoci panującej w łazience – może bardzo szybko się pogorszyć. Już po kilku miesiącach takie półki wyglądają wręcz na zniszczone. Oczywiście nie ma możliwości, by poprawić ich wygląd. Po krótkim czasie użytkowania mogą wręcz nadawać się wyłącznie do wyrzucenia. Alternatywą są narożne półki metalowe. To dobry wybór, pod warunkiem, że są one doskonałej jakości.

Metalowa półka łazienkowa chromowana – ciekawa alternatywa

Półka narożna metalowa do łazienki dostępna jest w wielu sklepach typu dom i wnętrze. Niektóre dostępne półki, są po prostu malowane proszkową farbą. Nie wszystkie po zawieszeniu w łazience będą zdobić to pomieszczenie. Półki chromowane jednak tak. Na takie warto stawiać, nie zapominając jednak, że muszą to być półki wysokiej jakości. Niestety te tańsze mają bardzo cienką warstwę chromu, co więcej, podatną na pękanie. Mikropęknięcia często nie są widoczne, powodują jednak, że wilgoć dostaje się pod chrom. Efekt może być tylko jeden. Z czasem płaty chromu zaczynają odpadać, półka zaś zaczyna po prostu rdzewieć. Warto wiec stawiać na półki chromowane, ale nieco droższe i lepiej wykonane. Takie z pewnością nawet po latach użytkowania będą wyglądać świetnie.

Kategorie: Meble