Baterie łazienkowe, chociaż nierzadko się je bagatelizuje, mogą mieć spory wpływa na wygodę użytkowania i wygląd pomieszczenia. W czasie doboru właściwego rozwiązania istotna jest stylistyczna spójność z aranżacją danego wnętrza, komfort użytkowania, bezawaryjność oraz funkcjonalność. 

Jak we właściwy sposób dobrać baterię do wanny i umywalki? 

Wybierając baterię łazienkową https://www.reahurt.pl/produkty/4,baterie nie możemy zapomnieć o właściwych proporcjach. Kiedy dokonamy zestawienia małego kranu ze sporą umywalką albo też odwrotnie, jak każda ze źle dobranych par, nie będzie harmonijnie współistniała. Nie tylko zresztą z uwagi na względy estetyczne. Kran winien zostać dobrany do kształtu umywalki czy też wanny.

Jeśli wylewką będzie nazbyt krótka, woda nie będzie spływała prosto do niecki, zaś będzie się rozpryskiwała na ścianach urządzenia.

Z kolei zaś zbyt wysoka wylewka, z której woda spływać będzie ze sporej wysokości, potrzebuje głębokiej wanny czy też umywalki, ażeby woda nie mogła się rozpryskiwać na boki. 

Jak dokonać wyboru baterii łazienkowej odpowiedniej jakości? 

Ceny oryginalnych, nowoczesnych baterii łazienkowych nierzadko sprawiają, iż ostatecznie wybieramy prosty i chromowany model. Jednakże i takie baterie mogą być dosyć drogie. To z uwagi na to, iż różnią się one między innymi jakością zastosowanych surowców.

Tańsze opcje na ogół posiadają cieniutką powłokę chromowaną, która po czasie zaczyna matowieć i staje się podatniejsza na możliwie zarysowania. Droższe posiadają grubszą warstwę, która pokrywa korpus, jak również specjalistyczne zabezpieczające powierzchnię powłoki. 

Szczególnym typem powłoki używanej nie tylko w wypadku baterii, będzie powłoka PVD, która powstaje na drodze osadzenia się azotanu cyrkonu w próżniowych warunkach. Powłoka PVD zwiększa znacząco trwałość dekoracyjnych wykończeń na baterii. 

Kategorie: Armatura