Jeśli chcesz uczynić z prysznica punkt centralny, możesz to zrobić na wiele różnych sposobów. Jednym z najbardziej oczywistych sposobów jest powiększenie go. Szybkim i łatwym sposobem na wizualne zwiększenie rozmiaru prysznica jest zainstalowanie szklanych drzwi przesuwnych. Przesuwne szklane drzwi prysznicowe to także świetny sposób na utrzymanie cieplejszej łazienki w zimie i chłodniejszej w lecie.

Aby uzyskać bardziej dramatyczny efekt, możesz wyłożyć ściany prysznica płytkami od podłogi do sufitu. Inną opcją jest wyłożenie kafelkami tylko dolnej połowy ścian prysznica, aby uzyskać unikalny wygląd. Możesz również dodać szczegóły i teksturę do ścian prysznica za pomocą dekoracyjnych płytek lub mozaiki. Możesz też stworzyć punkt centralny, malując ściany prysznica na jeden odważny i dramatyczny kolor.

Praktyczna zabudowa ścianką prysznicową

Innym sposobem, aby uczynić ścianę prysznica w łazience wyjątkową jest wyłożenie jej płytkami zamiast suchej zabudowy. Kafelkowanie ścian może być świetnym sposobem na stworzenie unikalnego projektu. Istnieje wiele różnych stylów płytek, więc można łatwo znaleźć projekt, który pasuje do stylu i tematu łazienki.

Dodatkową zaletą kafelkowania ścian łazienki jest to, że może pomóc poprawić jakość dźwięku wewnątrz łazienki. To dlatego, że płytki mają naturalną właściwość tłumienia dźwięku, która może pomóc zredukować nadmiar hałasu. W przypadku wszystkich wyłożonych płytkami powierzchni, należy pamiętać o fugach. Fuga jest porowata, co oznacza, że może spleśnieć, jeśli nie jest regularnie czyszczona.

Dodaj szklane panele dla przejrzystości i lekkości ścianki prysznicowej

Jeśli chcesz dodać trochę lekkości i przejrzystości do swojej ściany prysznicowej w łazience, możesz rozważyć zainstalowanie paneli szklanych. Panele szklane to świetny sposób na rozjaśnienie przestrzeni i wpuszczenie większej ilości światła.

Panele szklane są również łatwe w instalacji i mogą być cięte na zamówienie, aby pasowały do każdego projektu, który chcesz. Są one dostępne w różnych grubościach i mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym szkła hartowanego i akrylu.

W zależności od rodzaju wybranego szkła i projektu ściany prysznicowej w łazience, można wybrać różne kolory i odcienie, aby poprawić wygląd łazienki. Na przykład możesz wybrać szronione wykończenie, aby zachować prywatność w łazience, gdy tego potrzebujesz lub przezroczyste wykończenie, aby wpuścić więcej światła i stworzyć jaśniejszą atmosferę.

Kategorie: Armatura