biała nablatowa umywalkaWystrój łazienki jest bardzo ważny – to w niej zaczynamy i kończymy swój dzień. Warto zatem postarać się o odpowiednią aranżację tego pomieszczenia. Jednym z jego elementów jest umywalka. Producenci wyposażenia łazienkowego dysponują szerokim wachlarzem wzorów, modeli i kolorów – od umywalek tradycyjnych, poprzez gustowne misy wolnostojące, aż po wpuszczane w blat. Stosunkowo nowym rozwiązaniem jest natomiast umywalka nablatowa. Odpowiednio dobrana z pewnością będzie stanowiła nie tylko funkcjonalny przedmiot codziennego użytku, ale także ozdobę łazienki.

Zalety umywalki nadblatowej

Nablatowe misy umywalkowe szybko zyskały mnóstwo zwolenników. Są nie tylko eleganckie i gustowne, ale także niebywale praktyczne. Zajmują mniej miejsca niż tradycyjne umywalki, więc idealnie pasują nawet do łazienek o małym metrażu. Co więcej, łatwiej utrzymać czystość wokół nich i na blacie.

Ogromny wybór modeli

W asortymencie producentów można znaleźć przeróżne kształty nablatowych umywalek. Powodzeniem cieszą się zarówno te klasyczne w kształcie prostokąta, kwadratu lub elipsy, jak również w stylu rustykalnym czy stylizowane na starożytne misy. Dla bardziej wymagających klientów w ofertach pojawiają się także umywalki o ekstrawaganckim kształcie kiści winogrona, liścia czy muszelek.

Materiał, z jakiego wykonano umywalkę

W codzienny użytkowaniu bardzo ważny jest materiał, z jakiego została wykonana umywalka – w dużej mierze to od niego zależy żywotność misy. Najlepiej zdecydować się na umywalkę wysokiej jakości, ponieważ misy wykonane z kiepskiej ceramiki mogą szybko pękać i ulegać uszkodzeniom. Porządna umywalka natomiast przetrwa w łazience wiele lat od jej montażu. Obecnie najpopularniejsze są umywalki ceramiczne, kamienne, szklane lub konglomeratowe.

O czym warto pamiętać przed zakupem umywalki nablatowej?

Wybierając umywalkę nablatową należy pamiętać, że im ona jest węższa – tym głębsza powinna być jej misa. W przypadku szerszych umywalek misa bez problemu może być stosunkowo płytka.

Kategorie: Armatura