Umywalka to niezbędne wyposażenie w każdej łazience. Producenci oferują ich szeroki wybór, dzięki czemu każdy może wybrać dokładnie taki model, jaki spełnia jego oczekiwania i pasuje do konkretnej aranżacji. Wśród dostępnej na rynku armatury szczególną popularnością cieszy się umywalka podblatowa. Czym się wyróżnia?

Na co zwrócić uwagę, wybierając umywalkę podblatową?

W pierwszej kolejności należy sprawdzić materiał. Największym zainteresowaniem w sklepie pod adresem https://www.ekspercilazienek.pl/umywalki-podblatowe cieszą się umywalki ceramiczne. Kluczowy jest także dobór właściwych wymiarów. Warto także postawić na umywalki z powłoką ochronną, która pozwala zapewnić odpowiednią czystość ceramiki. Ważną częścią jest także otwór przelewowy, który przeciwdziała zalaniu łazienki. Warto także podkreślić, że umywalka podblatowa to model prosty i wygodny w montażu.

Umywalka podblatowa do łazienki

Umywalka wpuszczana czy umywalka podblatowa?

Umywalki wpuszczane to wersje, których krawędzie widoczne są ponad powierzchnią blatu. Natomiast umywalki podblatowe cechują się tym, że nie mają wystających rantów, pozostają równi z blatem. Obie wersje mają liczne zalety. Wpuszczana w blat powinna być wybierana łącznie z szafką, co umożliwia skuteczne zamaskowanie rur odpływowych i syfonu. Warto jednocześnie podkreślić, że modele, których krawędzie nieco wystają ponad blat, są głębsze, a to ogranicza ryzyko zachlapania powierzchni znajdujących się wokół. Umywalka podblatowa dostępna jest zwykle z baterią montowaną w innym otworze, w przeciwieństwie do tych wpuszczanych w blat, które mają miejsce przeznaczone na baterie na swoich rantach. Obie świetnie prezentują się w nowoczesnych, minimalistycznych łazienkach, w których oprócz kwestii funkcjonalnych i praktycznych znaczenie ma również design armatury. W związku z tym warto także postawić na odpowiedni kształt i kolor umywalki dopasowanej do stylistyki wnętrza.

Kategorie: Do łazienki