Wanna z parawanem prysznicowym to obecnie jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań. Łączy w sobie nie tylko ładny wygląd, lecz przede wszystkim ogromną praktyczność. Jak się jednak okazuje, pomimo tego, że takie połączenie jest w planach wielu inwestorów, to jednak mało kto wie, czym się ono powinno konkretnie cechować. Jak dokonać wyboru możliwie najlepszego parawanu do takiej wanny?

Z jakiego materiału powinien być wykonany parawan?

wanna łazienkowa z parawanem

Wanna z prysznicem łączy w sobie dwa zupełnie odmienne sposoby mycia. Po pierwsze umożliwia wzięcie klasycznej kąpieli, lecz również szybki prysznic. Żeby jednak wszystko to było możliwe, a przede wszystkim wygodne i bezpieczne, trzeba zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wykonany będzie parawan. Co jest dostępnego na rynku i czym się poszczególne modele cechują?
Nie da się ukryć, że zdecydowanie najczęściej wybieranym przez inwestorów rozwiązaniem jest parawan zrobiony z hartowanego szkła. Jest to tworzywo o ogromnej wytrzymałości, więc niestraszne mu różnego rodzaju zagrożenia. Nie da się go zarysować, jest niewrażliwy na szok termiczny, który powstaje w przypadku polania zimnego szkła gorącą wodą, a także jest bardzo bezpieczny. Nawet jeśli zdarzy się wypadek i szkło faktycznie pęknie, rozbije się ono na setki mikroskopijnych kawałeczków, które nie będą stanowiły żadnego zagrożenia.
Jakie są wady takiego rozwiązania? Zdecydowanie najważniejszą jest wysoka cena, a także często osadzający się na powierzchni szkła kamień.

Rodzaje parawanów

Rzecz jasna sam materiał, z którego zostanie wykonana szyba parawanu to nie wszystko, czemu koniecznie trzeba się uważniej przyjrzeć. Oprócz tego ogromnie ważną sprawą jest to, jak dany parawan będzie się rozkładał.
Na rynku dominującym modelem jest wersja harmonijkowa. Zbudowana jest ona najczęściej z trzech modułów, które składają się jak harmonijka. Zaletą jest tu niska cena, a także prostota montażu.
Jeśli ktoś chce mieć bardzo wygodny w rozkładaniu parawan, poleca się model przesuwany. Wadą tego pomysłu jest wysoka cena, a także dość kłopotliwy montaż, ponieważ parawan porusza się na specjalnej szynie.

Kategorie: Do łazienki