Baterie podtynkowe prysznicowe to świetny sposób na ukrycie elementów instalacji prysznicowej, które mogą zaburzać kompozycję całego pomieszczenia, a dodatkowo wymagać regularnej konserwacji. W sklepach z hydrauliką można znaleźć jednak dziesiątki najróżniejszych baterii podtynkowych, co może wywoływać niemałe skołowanie, zwłaszcza że wybór powinien przebiegać na podstawie znacznie większej ilości kryteriów niż sam budżet. Właśnie… Jakie to kryteria? Na co zwrócić uwagę wybierając podtynkową baterię prysznicową? To zagadnienie zostanie omówione w poniższych częściach artykułu.

Parametry baterii prysznicowej oraz jej rodzaj

Pierwszą rzeczą, którą zawsze trzeba mieć na uwadze jest jakość wykonania kupowanej baterii. Oczywiście, w każdym przypadku jest ona ważna, jednak w przypadku baterii podtynkowych ma ona szczególne znaczenie. Dlaczego? Ponieważ ewentualne awarie zwykle zmuszają właścicieli łazienki do rozkuwania ścian, co jest zarówno czasochłonne, jak i kosztowne. Poza tym trzeba zastanowić się nad wyborem głowicy prysznica, która może przyjmować różne rozmiary i kształty. Warto rozważyć zakup deszczownicy, ale to już temat na inny artykuł. Ostatnią decyzją w kwestii parametrów jest wybór pomiędzy armaturą w formie dźwigni lub dwóch pokręteł. Oczywiście jest to uzależnione od preferencji użytkownika.

Baterie prysznicowe a ich wygląd

Baterie podtynkowe prysznicowe (zobacz te modele) to rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy cenią sobie dobry wygląd łazienki. Dlatego koniecznie muszą ona zwrócić uwagę również na natynkową część instalacji, tak aby dobrze się ona prezentowała. Poza wcześniej wspomnianymi formą i kształtem warto przede wszystkim spojrzeć na materiał wykonania baterii. Współcześnie nie ma się do wyboru jedynie metalowo-szarych modeli, ale także czarne, białe, a nawet złote baterie.

Kategorie: Do łazienki