Zasadą wyposażenia łazienki jest ceramika łazienkowa, w skład jakiej wchodzi prysznic czy wanna. Decydując się na możliwość pierwszą, do doboru mamy prysznic z brodzikiem czy bez brodzika. Jeżeli kabina prysznicowa ma i drzwi, oraz ścianki, brodzik staje się potrzebny. Większość kabin osadza się na brodzikach, chociaż oferowane są bez nich. Wtedy pozostaje nam wybrać brodzik doskonały, jaki będzie tworzył z kabiną harmonijny komplet umożliwiający całkowitą hermetyczność. Jak więc dobrać brodziki prysznicowe?

Jaki brodzik akrylowy?

Brodziki prysznicowe akrylowe są wyjściem powszechnym – oferowane są, ponieważ z profesjonalną wbudowaną obudową, jednak również można je umieścić w zabudowie lub dokładnie na linii płytek podłogowych. W sklepie nierzadko kupić możemy brodzik akrylowy 70×70, 80×80 lub 90×90 cm., chociaż dostępne są również rodzaje większe, o wymiarach 100×100 lub 120×90 cm. Jeśli idzie o kształty, to dobór jest duży.

Kupimy, ponieważ zarówno brodziki prostokątne oraz kwadratowe, jak również półkoliste, okrągłe i narożne.

Jak dobrać brodzik prysznicowy – czym się kierować?

Po pierwsze, należałoby pamiętać, iż jest to zakup na długie lata. Odpowiednio pomyślmy zatem końcową decyzję. Jeżeli mamy konkretny styl, w jakim planujemy zorganizować toaletę, niech to będzie pierwsza zasada, jaką będziemy się kierować.

Styl nowojorski, glamour, nordycki – wszelkie rządzą się własnymi prawami, zatem odpowiednio się z nimi zapoznajmy, aby zachować spójność idei. Po drugie, dobrze ustalmy miejsce, w jakim ma się odnaleźć brodzik, po czym zobaczmy, jakie rozmiary oraz typ będą nam szczególnie pasować.

Brodziki prysznicowe niskie oraz ich wartości

Pasjonaci innowacyjnych, minimalistycznych wyjść powinni zwrócić uwagę na brodziki płytkie, jakie mogą wystawać w małym stopniu ponad powierzchnię podłogi czy być z nią zrównane. Nie należy natomiast mylić wielkości brodzika z jego głębokością.

Płytkie brodziki mają nierzadko 3-3,5 cm głębokości (oraz 5-10 cm wysokości), chociaż napotkać także można rodzaje charakteryzujące się głębokością tylko 1,1-1,3 cm (oraz wysokością blisko 3-3,5 cm).

Kategorie: Armatura