Łazienka to wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu. Zapewnia chwile odpoczynku i relaksu po ciężkim dniu w pracy, odprężenia i regeneracji po wymagającym treningu, czy porannego pobudzenia przed kolejnym, nowym dniem. Każdy spędza w niej sporo czasu, więc musi być to przestrzeń dobrze przemyślana. Warto zadbać o jej estetykę i dobrać odpowiednie akcesoria do łazienki, które podkreślą nastrój i nadadzą jej unikatowego charakteru.

Praktyczne i niezbędne

Akcesoria do łazienki można podzielić na te niezbędne, które organizują codzienną rutynę, oraz te, która spełniają aspekt dekoracyjny.

Trudno sobie wyobrazić łazienkę bez mydelniczki, kubeczka na szczoteczki do zębów lub wieszaków na ręczniki. Niektórzy dodaliby jeszcze pudełka na patyczki higieniczne czy waciki. To wszystko pomaga zorganizować przestrzeń i zachować higienę, ale nawet najlepsza organizacja nie spełni swojej funkcji, jeżeli nie będzie dopasowana do potrzeb i ilości domowników. Jeżeli w domu są dzieci warto pomyśleć o uchwytach na szczoteczki w formie przyssawek w różnych kolorach i kształtach, które zachęcą do higieny jamy ustnej i będą zawieszone na wysokości dostosowanej do dziecka. Stojak na ręczniki powinien być odpowiednio duży, by pomieścić ręcznik dla każdego członka rodziny. Jeżeli łazienka jest niewielkich rozmiarów, wtedy sprawdzą się wieszaki mocowane do ściany lub w formie haczyków na kaloryfer.

Stylowe i dekoracyjne

Po analizie cech praktycznych trzeba zadbać, by akcesoria do łazienki jak np. te z sfmeble.pl stworzyły spójną całość. Najprościej jest je kupować zestawami, wtedy jest pewność, że wszystko do siebie pasuje. Jeżeli każdy element kupowany jest osobno, warto pamiętać o paru zasadach:

akcesoria do łazienki
  • wszystkie elementy powinny mieć tę samą strukturę,
  • linia kolorystyczna powinna być taka sama,
  • powinien być zachowany motyw przewodni designu akcesoriów.

Są to proste reguły, dzięki którym łatwiej jest zachować konsekwencje w aranżacji wnętrz.

Łazienka z toaletą

Jeżeli łazienka połączona jest z toaletą, niezbędnymi elementami będą stojak na papier toaletowy, szczotka do WC oraz kosz na odpady. Akcesoria do łazienki występują w tak wielu wariantach, że nawet rzeczy praktyczne i niezbyt ładne, da się znaleźć w ciekawej i estetycznej formie oraz niskiej cenie.

Kategorie: Akcesoria