Baterie łazienkowe stanowią ważny element armatury w każdym domu i mieszkaniu. Pełnią one rolę użytkową jak i również dekoracyjną. Tego typu akcesoria montuje się w zlewie, wannie i pod prysznicem. Są one wielofunkcyjne i bardzo potrzebne w codziennym korzystaniu z toalety.

Z tego też powodu ich wybór nie powinien być przypadkowy. Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę wielkość umywalki, wanny i prysznica. Baterię trzeba dostosować wymiarowo do tych części armatury. Zbyt duży kran może spowodować rozpryskiwanie się wody po łazience. Płytka niecka i zbyt wysoki kran nie mogą iść ze sobą w parze.

Baterie ścienne i stojące – czym się różnią?

Wśród baterii łazienkowych https://www.reahurt.pl/produkty/4,baterie można wybrać modele ścienne oraz stojące. Pierwszy z wyżej wymienionych modeli, podłącza się do przyłącza umieszczonego bezpośrednio w ścianie.

Może to być rodzaj baterii podtynkowy lub natynkowy. Natomiast modele stojące instaluje się bezpośrednio na umywalce. W zależności od upodobań można zdecydować się na jeden lub drugi wariant.

Krany stalowe i mosiądzowe

W obecnych czasach, baterie najczęściej wykonuje się z mosiądzu bądź stali nierdzewnej. Są to porządne i bardzo wytrzymałe materiały, który nie reagują z wodą i wilgocią. Są one odporne na wiele uszkodzeń mechanicznych. Warto również zauważyć, że najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest bateria z chromowaną powłoką.

Taka dodatkowa warstwa zabezpiecza idealnie armaturę przed korozją, eksploatacją codzienną oraz zniszczeniem.

Kilka słów o głowicach do baterii

Ważną kwestią przy wyborze elementów do łazienki stanowią głowice do baterii. Można je obecnie spotkać w dwóch popularnych wariantach. Spotykane są modele ceramiczne jak i również te, projektowane z tworzywa sztucznego. Głowice zachwycają estetycznym wyglądem, walorami użytkowymi i ciekawym designem. 

Kategorie: Armatura