Aby wybrać wysokiej jakości ostrzałkę do łańcuchów, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów. Wybór na rynku jest bardzo szeroki i różnorodny, dlatego też tym bardziej warto zapoznać się z najważniejszymi parametrami, dzięki którym zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Sposób zasilania ma znaczenie

Profesjonalna ostrzałka do łańcuchów https://zamu.pl/ostrzalki, może być zasilana sieciowo albo akumulatorowe. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady. Ostrzałki zasilane sieciowo na pierwszy rzut oka wydają się mniej komfortowe w użyciu.

Aby uniknąć problemów najlepiej rozejrzeć się za modelami z dość długim przewodem, który nie będzie ograniczać swobody ruchów. Bardzo ważne jest także to, aby ostrzałka do łańcuchów była dostosowana do zasilania z sieci 230 V. Większą mobilność zapewniają urządzenia zasilane akumulatorowa. Pamiętać należy jednak o tym, że ostrzałka do łańcuchów zasilana akumulatorowo wymaga oczywiście systematycznego ładowania.

Jaka moc i prędkość obrotowa?

Najważniejszymi parametrami jest oczywiście moc oraz prędkość obrotowa. Jak łatwo się domyślić im większa moc tym lepiej. Na półkach sklepowych można znaleźć ostrzałki o mocy od 50 W do nawet 300 W.

Jeżeli chodzi o prędkość obrotową, to do naostrzenia pilarki w zupełności wystarczą urządzenia z prędkością na poziomie 4500 – 7500 obr./min. Przy bardzo twardych łańcuchach najlepiej użyć ostrzałek o dużej prędkości.

Jakie wymiary tarczy?

Do ostrzenia łańcucha piły niezbędna jest oczywiście tarcza szlifierska. Na szczęście tarcze bardzo często dołączone są do kompletu, dzięki czemu będzie wiadomo jakie modele dokupić w niedalekiej przyszłości. Każdy producent stosuje nie co inny rozmiar tarcz, dlatego też należy zwrócić uwagę na ten element. Największym zainteresowaniem cieszą się klasyczne tarcze o rozmiarze 14,5 cm x 2,23 cm x 0,47 cm.

Kategorie: Akcesoria