Niewielka przestrzeń w łazience to wyzwanie, z którym muszą się zmierzyć prawie wszystkie osoby, które nie dysponują odpowiednio dużym mieszkaniem. W takich mieszkaniach łazienka służy zazwyczaj również jako miejsce na pralkę i pranie, co czyni zorganizowanie w niej przestrzeni jeszcze trudniejszym. Istnieje jednak wiele prostych rozwiązań, które mogą się okazać przydatne w małych łazienkach.

Najpopularniejsze rodzaje dostępnych kabin prysznicowych

Kabiny prysznicowe różnią się między sobą przede wszystkim materiałem, z którego zostały wykonane, ale również konstrukcją. Dostępne na rynku rodzaje kabin prysznicowych w tym momencie w pełni zadowalają oczekiwania klientów i pozwalają na dostosowanie łazienki do własnych potrzeb. W tym miejscu warto też sprawdzić rodzaje kabin prysznicowych opisane w Zaradniku. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że dostępne są kabiny zaopatrzone, oraz niezaopatrzone w brodzik.

Sam brodzik może być wykonany z różnych materiałów, to samo dotyczy głównej konstrukcji kabiny. Najbardziej popularne w ostatnich latach, głównie ze względu na cenę są kabiny prysznicowe do łazienki plastikowe i zaopatrzone w brodzik stalowy, pokryty emalią. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim bardzo praktyczne i łatwe w utrzymaniu. Jeszcze tańsze są zestawy, w których brodzik wykonany jest z akrylu, jednakże jest to rozwiązanie stosunkowo najmniej trwałe. Same kabiny wykonane są z plastiku bądź szkła.

Jaka kabina do małej łazienki?

Przestrzeń jaką zajmuje kabina prysznicowa to przede wszystkim przestrzeń brodzika. Zatem im jest on mniejszy, tym będzie się lepiej sprawdzał w małej łazience. Świetnym, ale ciągle mało popularnym pomysłem jest instalacja kabiny niezaopatrzonej w żaden brodzik. Spływająca woda jest tutaj zbierana przez odpływ liniowy, który jest bardzo skuteczny i zapewnia duże bezpieczeństwo. Tego rodzaju prysznic może być zaopatrzony w kabinę składaną, która – kiedy nie jest używana nie zajmuje zbyt dużej ilości miejsca. Tego typu kabiny są jednak nieco droższe od tradycyjnych, a instalacja odpływu liniowego to również pewien wydatek.

Kategorie: Armatura