Kiedy planuje się urządzenie łazienki myśli się przede wszystkim o tym, aby była ona praktyczna. Jednak praktyczność nie oznacza jedynie tego, aby można było się w niej swobodnie poruszać. Praktyczność oznacza także to, aby łazienkę można było łatwo utrzymać w czystości. Jak zatem urządzić łazienkę, której sprzątanie nie będzie koszmarem?

Praktyczność to czystość

Łazienka jest tym pomieszczeniem, które codziennie, nawet wielokrotnie, odwiedzają wszyscy członkowie rodziny. Jasne jest zatem, że łazienka musi być przede wszystkim wygodna. Dostęp do wszystkich rzeczy musi być prosty i łatwy. Jednak w łazience wykonuje się także jedną czynność, która nie jest zbyt lubiana. Chodzi oczywiście o sprzątanie. Warto zatem ją urządzić tak, aby nie było to zbyt kłopotliwe. Dlatego warto jest o tym pomyśleć już na etapie urządzania łazienki. Najlepszym wyborem będą płytki ceramiczne, które są łatwe w czyszczeniu, kabinę ze specjalną powłoką oraz podwieszane szafki łazienkowe.

Dobre rozplanowanie

W sprzątaniu łazienki bardzo pomaga także odpowiednie rozmieszczenie urządzeń sanitarnych. Dobrym pomysłem jest podział łazienki na konkretne części. Np. część sanitarną i część kąpielową. Każda z nich wyposażona powinna być w odpowiednie szafki, w których przechowywane będą wszelkie przedmioty sanitarne i toaletowe. To bardzo skuteczny sposób na zachowanie porządku w łazience. Na rynku dostępne są różne rodzaje takich szafek. Każdy salon łazienek posiada ich w swojej ofercie przynajmniej kilkanaście rodzajów.

Postaw na ceramikę

O tym już wspomniano. Jeśli chcemy, aby sprzątanie łazienki było szybkie i sprawne wato jest postawić na ceramikę. Cechuje się ona łatwością w czyszczeniu. Jeśli nie ma się do końca pewności jakie elementy ceramiczne będą najlepsze warto jest zapytać o radę w salonie łazienkowym.

Kategorie: Akcesoria