podłogowa płytka patchwork

Płytki patchwork są produktem powszechnie wybieranym na rynku krajowym, ale i polskim. Stanowią współcześnie pewną modę w aranżowaniu większości wnętrz, a nie tylko nowoczesnych mieszkań. Płytki ceramiczne podsiadające wzory stały się nieodłącznym elementem wzbogacającym pomieszczenia. Mają związek z rozwijającym się stylem, zwanym patchworkowym.

Płytki patchwork – specyfika

Produkt posiada różne kształty (w tym przypadku najczęściej jest to kwadrat, prostokąt, sześciokąt, a także ośmiokąt), wymiary i kolory (wielobarwne, jak również jednobarwne), co stanowi dużą różnicę między nimi. Dlatego w sklepach pojawiają się płytki patchworkowe (przeczytaj na stronie), które po połączeniu mogą utworzyć całość (np. jeden wzór). Ułożenie produktu tą metodą należy do tradycyjnych rozwiązań, ponieważ pojedyncze kafle można łączyć sobą w różny sposób. Natomiast celem jednego i drugiego położenia płytek jest uzyskanie efektu oryginalnego i niepowtarzalnego wzoru. Niezwykle modne stają się płytki, które mają różną teksturę i wyglądają na zniszczone, czy przestarzałe, np. mają starte brzegi lub pęknięcia, a nawet rysy. Jest to zabieg celowy, gdyż są one potrzebne do miejsca, które zostaje specjalnie w taki sposób urządzane i stylizowane. Niektóre wzory są widoczne dopiero po ułożeniu kilku płytek razem ze sobą, co sprzyja stworzeniu jedynie optycznie większej powierzchni. Natomiast pomieszczenie, w którym pojawi się taki wzór, z pewnością będzie nie tylko odświeżone, ale może nabrać nowego charakteru i stanowić dla kogoś jego indywidualną przestrzeń. Dostępne są również płytki, na których widoczny jest więcej niż jeden wzór.

Zastosowanie płytek patchworkowych

Płytki można położyć na ścianie lub podłodze. Jednak gdziekolwiek zostaną położone, czy umieszczone mogą służyć jako motyw dekoracyjny. Za pomocą płytek patchworkowych można stworzyć niespotykane wnętrze, czy wykreować wymarzoną przestrzeń dla siebie.

Kategorie: Płytki