Ogrzewanie podłogowe staje się coraz popularniejszym sposobem ogrzewania domu. Zdecydowana większość obecnie wznoszonych domów wyposażana jest w ten rodzaj systemu ogrzewania. Zalety można by wymieniać dość długo, warto jednak zauważyć, że zastosowanie ogrzewania podłogowego wiąże się z koniecznością pokrycia posadzki odpowiednimi materiałami, zapewniającymi właściwy poziom przewodzenia ciepła.

Najlepszym sposobem na właściwie działające ogrzewanie podłogowe jest wykorzystanie kafelków podłogowych do pokrycia posadzek. Ten materiał wykończeniowy, w przeciwieństwie chociażby do paneli podłogowych, czy też podłóg z litego drewna, zawsze zapewnia przewodzenie ciepła, na poziomie wymaganym przy systemie ogrzewania podłogowego.

Co szczególne godne podkreślenia miłośnicy drewna również mogą wykorzystać kafelki podłogowe do spełnienia swoich oczekiwań. Jak to możliwe? To bardzo proste – producenci płytek w swojej bogatej ofercie posiadają bardzo dużo wzorów płytek o fakturze drewnopodobnej. Imitacja jest na tyle wierna oryginałowi, że w niektórych przypadkach wręcz ciężko jest odróżnić podłogę z płytek od podłogi z litego drewna.

Wybierając kafelki na podłogę warto rozróżniać poszczególne ich rodzaje. Na polskim rynku dostępne są bowiem trzy zasadnicze rodzaje płytek podłogowych – terakoty, gresy szkliwione i gresy polerowane. W takiej kolejności rośnie skala ich wytrzymałości. Terakoty dobrze sprawdzają się w domach i mieszkaniach, jednakże do zastosowań w miejscach, przez które przemieszcza się wiele osób są zbyt mało odporne.

W takich miejscach doskonale sprawdzą się natomiast gresy. Wykonane z niezwykle trwałych komponentów zapewniają długoletnie użytkowanie bez utraty swojego pierwotnego wyglądu, co w tym przypadku ma fundamentalne znaczenie.

Kategorie: Płytki