lustro do każdej nowej łazienki

Lustro spełnia niezwykle ważną funkcję w łazience. Nie tylko jest elementem stylizacji, ale ułatwia również wykonywanie codziennego makijażu, czy kontrolowania wyglądu. Aby jednak lustro łazienkowe idealnie pasowało do wnętrza, to warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii przed zdecydowaniem się na kupno.

Wielkość

Przede wszystkim ważne jest zwrócenie uwagi na wielkość lustra. Oczywiście w mniejszej łazience znacznie lepiej sprawdzi się lustro o niewielkich wymiarach. Zbyt duże w takim przypadku może optycznie jeszcze bardziej zmniejszyć pomieszczenie. Warto jednak pamiętać o zależności, że jeżeli tylko lustro nie będzie wzmagać uczucia, że w łazience jest ciasto, to im większe lustro w naszej łazience się będzie posiadało, tym lepiej. Wtedy obiekt taki będzie bardziej funkcjonalny. Z racji tego, że to zazwyczaj w łazience wykonuje się codzienny makijaż, czesze włosy, a także ogólnie szykuje się do wyjścia, to dobrze jest kiedy w lustrze będzie można dokładnie się przejrzeć. Małe lustro niestety, ale tego nie ułatwia.

Kształt

Bardzo ważne jest również dopasowanie lustra do wnętrza pod względem kształtu. W łazience, w której umywalka, bateria i wanna charakteryzują się łagodnymi, opływowymi liniami, to najlepiej sprawdzi się w tym przypadku lustro okrągłe. Jeżeli jednak wymienione elementy przybierają raczej formy kanciaste, to znacznie lepiej przy nich będzie wyglądało lustro kwadratowe, albo prostokątne. Inną rzeczą nad którą należy się zastanowić to rama lustra. Jeżeli już ktoś się decyduje na zakupienie takiego elementu obramowanego, to konieczne jest, aby rama była kolorystycznie dopasowana do reszty elementów znajdujących się w pomieszczeniu. Tak samo powinno robić się z wzorami. Jeżeli płytki w łazience, a także meble posiadają gładkie kolory bez żadnych ozdobnych wzorów, to rama lustra również powinna być gładka i ich pozbawiona. Jeżeli jednak elementy te są również ozdabiane wzorami, to dobrze, kiedy rama lustra również będzie ozdobiona podobnymi wzorami o tej samej kolorystyce.

Kategorie: Akcesoria