Cenisz sobie wygląd naturalnego drewna, ale nie masz ochoty na jego czasochłonną pielęgnację? Spokojnie, znamy wspaniałą alternatywę – płytki drewnopodobne.

Dlaczego warto wybrać płytki drewnopodobne ?

modele płytek drewnopodobnychDrewno to klasyczny materiał wykorzystywany w wystroju wnętrz praktycznie od wieków. Jednak jego utrzymanie w dobrym stanie bywa kłopotliwe. W takiej sytuacji można zastąpić je materiałem imitującym drewno, ale dużo łatwiejszym w utrzymaniu.

Płytki posiadające wzór drewna najczęściej produkowane są w technologii gresu szkliwionego. Płytkami drewnopodobnymi najczęściej pokrywamy powierzchnie takie jak podłogi kuchenne, łazienki, salony bądź przedpokoje.

Najnowsze modele płytek drewnopodobnych z Eksperci Łazienek są w szerokiej gamie rozmiarów, zdecydowanie większej niż tradycyjna terakota. Wykorzystanie płytek imitujących rozmiarami drewniany parkiet pozwala osiągnąć zdumiewające efekty. Całości tego efektu dopełnia faktura płytki, przypominająca do złudzenia naturalne materiały.

Dużo zalet, mało wad

Kolejną zaletą tego typu produktu jest jego funkcjonalność. Płytki imitujące drewno są zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż parkiet czy panele podłogowe. Używając ich możemy być pewni, że podłoga nie zniszczy się czasie przesuwania mebli, wspólnych zabaw czy też zwyczajnego codziennego użytkowania.

Następną zaletą jest to, że płytki posiadają mniejszy opór cieplny od paneli. Dzięki temu są zdecydowanie lepszą opcją w przypadku zastosowania ogrzewania podłogowego. Płytki drewnopodobne nie wymagają także wyszukanej pielęgnacji ani konserwacji.

Kategorie: Płytki