klejenie-plytekW dzisiejszych czasach dużo czasu latem spędza się na zewnątrz. Modne grille czy obiady na balkonie sprawiają, że spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, rozkoszując się przyjemną pogodą. Jednak, aby być w pełni zadowolonym, należy zadbać o wygląd zewnętrzny tarasu czy też balkonu.

Podczas remontu ważną rolę odgrywają nie tylko dobrane płytki, ale również klej do płytek, pozwalający na długie użytkowanie, bez problemów w postaci kruszących się i odpadających płytek. Niestety, na tarasie i balkonie klej oraz płytki są narażone na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Wysokie temperatury latem oraz mroźne zimy mogą prowadzić do szybszego zużywania się materiału.

Zaprawa powinna tym samym być zdolna do przenoszenia naprężeń, wynikających ze zmian temperatury. W takim przypadku, najlepszym rozwiązaniem jest elastyczna zaprawa klejąca klasy C2. Również ważnym jest, aby zwrócić uwagę na fakt, czy zaprawa klejąca wypełnia całkowicie przestrzeń pod płytką. Puste przestrzenie mogą prowadzić do odspojenia płytki, co przekłada się na skrócony czas użytkowania płytek i koniecznością wymiany lub naprawy. W pustych obszarach gromadzi się woda, która zamarzając zwiększa swoją objętość, a następnie prowadzi do oderwania płytki od podłoża. Również należy wykonać odpowiednią hydroizolację pod płytkami, która sprawi, że woda nie będzie przenikać do wnętrza podkładu. Dzięki dobrze dobranemu klejowi do płytek (dostępny tu), możliwe jest uzyskanie większej trwałości.

Kategorie: Płytki